Search

Information

Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest TROSKA O ZDROWIE DZIECI I ICH SPRAWNOŚĆ FIZYCZNĄ. By cel został zrealizowany w przedszkolu podejmuje się szereg działań, które wyposażają dzieci w wiedzę i umiejętności w tym zakresie.

 

Tenisowe Przedszkole - zajęcia z tenisa dla 6-latków prowadzone przez KampinoSport.

*****

"Owocowe soki" - styczeń 2017- gr. II "Bratki" organizuje dzień ze zdrowymi sokami: wyciskamy soki ze świeżych owoców i pijemy na drugie śniadanie.

*****

"Sprintem do maratonu" maj 2016r. - popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Włączamy się do akcji miesięcznika "Bliżej przedszkola", uczestniczymy w II Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków.

*****

* "Zdrowo jemy - więc rośniemy"! Akcja z inicjatywy p. Basi - przedszkolnej intendentki, zachęcająca do zjadania warzyw i owoców. Odchodząc do domu dzieci zabierają zdrowe niespodzianki - warzywa i owoce.

*****

  Uczestniczymy w polsko-szwajcarskim projekcie "Dzieciństwo bez próchnicy". Celem projektu jest obniżenie częstotliwości  występowania  próchnicy zębów u dzieci w wieku 3-5 lat, poprawa zdrowia jamy ustnej, wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej dzieci.  

*****

*Rajd Rowerowy "Szlakiem naszej historii" - uwielbiamy ruch i jazdę na rowerze; łączymy dbanie o kondycję z poznawaniem okolicy i uczestniczymy w rajdzie historycznym.

*****

"Środowe śniadania w przedszkolu" - zdrowe jedzenie to zdrowy przedszkolak, wszyscy o tym wiemy. Dlatego w każdą środę  przedszkolaki mają możliwość samodzielnego skomponowania sobie śniadania. Mają do dyspozycji pełnoziarnisty chleb, twarożki, sery, wędliny oraz mnóstwo warzyw, które z chęcią wykorzystują do tworzenia własnej kanapki. Celem prowadzonej akcji jest wpojenie dzieciom zasad zdrowego żywienia i zachęcanie do próbowania nowych potraw. Są już pierwsze sukcesy: dzieci sięgają po sałatę, paprykę, ogórka, rzodkiewkę. 

*****

Tytuł "Przedszkole w Ruchu" za udział w akcji pod patronatem MEN - "Ćwiczyć każdy może". Doceniono wysiłki i zaangażowanie przedszkola w promowanie wśród dzieci aktywności fizycznej, w połaązeniu ze zdrowym odżywianiem i bezpieczeństwem. 

*****

  Czerwiec 2013r. - Festyn"Młody, Zdrowy Europejczyk" - konkursy i zabawy kulinarne. Tematem przewodnim było zdrowe żywienie.  Festyn pod patronatem Agencji Rynku Rolnego, Stowarzyszenia Sadowników i Mlekovity. 

*****