Search

Information

Święta Bożego Narodzenia mają specyficzną atmosferę  i piękne tradycje. Jedną z nich jest śpiewanie kolęd. Czasy się zmieniają, i w pośpiechu, z braku czasu wolimy częściej posłuchać kolęd z płyty.

W naszym przedszkolu wracamy jednak do tej piękniejszej formy - rodzinnego śpiewania, przy akompaniamencie żywych instrumentów. Takie wspólne śpiewanie gromadzi rodzinę, zbliża ludzi, daje uczucie bliskości, łączności. Dostarcza pozytywnych emocji, nastraja optymistycznie. Stwarza okazję do cennego przekazu i pozwala przetrwać pięknemu świątecznemu zwyczajowi. Dlatego co roku, w styczniu, gromadzimy się wspólnie i kolędujemy tak, jak kiedyś nasi Dziadkowie. Nie pozwalamy, aby polska tradycja kolędowania zanikała w najmłodszym pokoleniu. 

Nasza akcję "Rodzinnego Kolędowania" wspiera Wójt Gminy Stare Babice, Powiat Warszawski Zachodni, Rada Rodziców Przedszkola w Bliznem Jasińskiego.

*****

Kolędowanie 2018 - gościliśmy Darka Malejonka, naszych absolwentów ze Szkoły w Zielonkach Parcele i kolędników z Przedszkola w Izabelinie.

*****

Na zaproszenie do VII edycji „Rodzinnego Kolędowania 2017” odpowiedziało wiele rodzin. Dzieci śpiewały z rodzeństwem, ciociami, wujkami, babciami oraz z rodzicami. Historia o narodzeniu Jezusa wygrywana była na różnych instrumentach: pianino, saksofon, skrzypce, perkusja. Brzmiały pastorałki znane i często śpiewane na nabożeństwach i w domach. W tym roku ku naszej radości pojawiło się wiele nieznanych utworów. W tym roku ponowił swoją wizytę na kolędowaniu  Dariusz Malejonek. Kolędowanie wsparli również muzycy zespołu „Zakopower” i ich  wokalista Sebastian Karpiel-Bułecka.

Oj, rośnie nam rośnie ten przegląd, oj rośnie! Cieszymy się, że kolędujące rodziny podtrzymują tą piękną polską tradycję. Ku naszej radości coraz więcej tatusiów śpiewa ze swoimi pociechami.

*****

 

Kolędowanie 2016 przyciągnęło do przedszkola muzyków grających na różnych instrumentach: saksofon, gitara, werbel, flet, fortepian, puzon, skrzypce. Kolędowały z nami władze gminy i powiatu , przedszkolni absolwenci z rodzinami, przedszkolaki i uczniowie z Babic i Borzęcina, sąsiedzi naszego przedszkola z Bliznego. Do kolędowania przyłączyły całe rodziny: babcie i dziadkowie, ciocie, rodzeństwa starsze i młodsze, kuzyni. Gość specjalny: Darek "Maleo" Malejonek. Super!!!

*****

Kolędowanie w 2015r. Do kolędowania przyłączyło się Przedszkole w Izabelinie.

Kolędujemy w 2014r. W kolędowaniu wzięli udział Kolędnicy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym.

 

III Edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek - styczeń 2015r.