Search

Information

 "Dziecko nie jest aktorem, ono bawi się w teatr"

 

Zabawa  w teatr wszechstronnie i intensywnie wpływa na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Pozwala na wyrażenie dziecięcej ekspresji: w mowie, ruchu, geście, rysunku i śpiewie. Rozwija wyobraźnię, kształci pomysłowość, doskonali mowę. Ma wpływ na zapamiętywanie, koncentrację uwagi, kulturę mówienia. Uczy odwagi i śmiałości, współdziałania w zespole i obcowania z innymi. Pozwala odkrywać w sobie naturalne predyspozycje i uzdolnienia. W teatrze dziecko realizuje swoje marzenia i zwiększa poczucie własnej wartości. 

Zabawa w teatr wywiera duży wpływ na postawy moralne dzieci, wyostrza zmysł obserwacji, kształtuje osobowość i rozładowuje nagromadzone emocje. Dziecko wcielając się w postać przeżywa losy bohaterów , utożsamia się z nimi, często naśladując ich postępowanie. 

Teatr to dla dziecka okazja wspaniałej zabawy. Tym wspanialsza, jeżeli  efekty dziecięcej pracy można komuś pokazać.  Akcja "Dzieci-Dzieciom" ma właśnie na celu zaprezentowanie szerszej publiczności przedstawienia, które zostało przygotowane z dziećmi na Przegląd Teatralny. W ramach akcji, co roku w czerwcu, z okazji Dnia Dziecka zapraszamy do przedszkola wszystkie dzieci, aby mogły zobaczyć przedstawienia przygotowane przez naszych wychowanków. 

~~~~~~

*Rok 2017 bajka "Brzydkie Kaczątko" i specjalna oferta dla nowych przedszkolaków w ramach adaptacji.

* Rok 2016 bajka "Piękna i Bestia"

* Rok 2015 przedstawienie "Jaś i Małgosia"

 W 2014r. wystawialiśmy bajkę: "Tadek Niejadek".

* Rok 2013 - "Królewna Śnieżka"