Przedszkole w Bliznem Jasińskiego

BOHATER TYGODNIA

 

Od września 2016 roku w grupie „Niezapominajki” realizowany jest projekt „Bohater tygodnia”. W każdy piątek tygodnia następuje losowanie, podczas którego wyznaczamy nowego bohatera. Po losowaniu dziecko otrzymuje do domu książkę, którą ma uzupełnić. W książce ma zawrzeć informacje o sobie i swojej rodzinie. Opisuje swój charakter, ulubione zabawki, bajki, a także swoje marzenia dotyczące przyszłości. W poniedziałki następuje prezentacja książki dla pozostałych dzieci. Dziecko stara się prezentować ją samo, z pomocą nauczyciela. Bohater w swoim tygodniu może być codziennie dyżurnym oraz przynosić ulubione zabawki.

         Celem tego projektu jest większa integracja z grupą, pokonanie nieśmiałości, zwiększenie u dziecka poczucia własnej wartości, pokazanie tego, że każdy jest inny. Dodatkowo, przy tej okazji ćwiczymy umiejętność wypowiadania się na forum grupy. Nasza grupa miała już dziesięciu bohaterów, niecierpliwie czekamy na resztę.

Projekt cieszy się wśród dzieci dużą popularnością, dzieci cieszą się z momentu losowania, z nadzieją, że tym razem to one zostaną wylosowane. Inicjatywa podoba się również rodzicom, gdyż dostrzegają radość swoich dzieci kiedy stają się bohaterami tygodnia.

Bohater tygodnia 2016/2017

Bohater tygodnia 2017/2018